„Małe czy duże przyda się naturze”

Realizując program „Małe czy duże przyda się naturze ” postanowiliśmy, aby klasę 2b odwiedził pszczelarz pan Piotr Korona wraz ze swoimi żywymi przyjaciółmi , który przeprowadził warsztaty przyrodnicze pt. „Poznajemy życie pszczół”.

            Na początku zajęć zaproszony gość wyjaśnił dzieciom czym się różni pszczoła od osy, z czego składa się rodzina pszczela (matka królowa, truteń, robotnice), co potrzebują do życia pszczoły (pyłek, nektar), podział pracy w  ulu, jak długo żyją pszczoły, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę itd.

            Ponadto pan Piotr opowiedział uczniom o tym, jak powstaje miód, z  czego się go otrzymuje, opisał rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem, zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia.

            Dzięki tak bogatej lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to potrzebne i pracowite owady, które odgrywają znaczącą rolę w przyrodzie. Najlepszą atrakcją tych zajęć było obejrzenie żywych pszczół, a także akcesoriów pszczelarskich takich jak: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, dymkę itd.             

            Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli spróbować słodkiego miodu oraz zrobić własnoręcznie miodowe świeczki, które zabrały na pamiątkę do domu. Uczniowie pełni wrażeń podziękowali panu Piotrowi za spotkanie, które na długo zostanie w ich pamięci.