Program „Zdrowo jem, więcej wiem!”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci chodząc do naszej szkoły mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego uczniowie klasy 2 b realizując dany programu postanowiły samodzielnie wykonać własne śniadanie, które później ze smakiem skonsumowały.

Wcześniej uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest spożycie zdrowego, porannego posiłku. Zostały na początku zapoznane z 12 zasadami zdrowego odżywiania oraz przypomniały sobie reguły bezpiecznego posługiwania się ostrym narzędziem, a także odpowiedniego zachowania się przy stole podczas wspólnego posiłku.

Na stolikach dzieci znalazły się prawdziwe bomby witaminowe dające moc na cały dzień, energię do pracy, zabawy i nauki. Zapach robionych samodzielnie kanapeczek unosił się po całej sali. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Uczniowie potrafili dzielić się  z innymi rówieśnikami zdrowymi produktami, działali twórczo, wspólnie i zgodnie. Nie bali się próbować nowych smaków. Takie zajęcia praktyczne były dla nich ogromną frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech, zachwyt. Była to  niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego śniadania.