Mistrz głośnego czytania – I edycja szkolnego konkursu

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w rywalizacji o tytuł mistrza głośnego czytania. Reprezentantów poszczególnych oddziałów oceniało profesjonalne jury w składzie p. Krystyna Dżuła prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz p. Grażyna Paździorny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie. Komisja oceniała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję oraz interpretację tekstu. Każdy uczestnik losował wybrany fragment lektury lub książki zakupionej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Spośród wyjątkowej jedenastki mistrzami czytania ex aequo zostali: Oskar Radoń z klasy 4a i Dina Taslaq z klasy 6b. Drugie miejsce zajęli Kinga Prokop z klasy 6b i Szczepan Juras z klasy 6c. Na trzecim uplasowali się Rafał Siry z klasy 4a i Oliwia Kępa z klasy 5b. Wyróżnienia otrzymali: Iwo Gmyrek i Milena Kopczak z klasy 5b, Alicja Kędzierska i Zuzanna Marszałek z klasy 6c oraz Klaudia Uryć z klasy 7b. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek, zaś wszyscy zajmujący miejsca na podium nagrodę książkowa, która pochodzi z dotacji NPRCz. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy zamiłowania do czytania. Paniom z jury nisko się kłaniamy, że zechciały poświęcić swój czas, aby posłuchać naszej wspaniałej młodzieży.