Przerwa na czytanie

Po raz kolejny w nasza szkoła włączyła się w IV międzynarodową edycję VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Działanie miało na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenia uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Klasy 1-3 zrobiły sobie przerwę w ostatni czwartek podczas pierwszej lekcji. Zgromadzeni w sali gimnastycznej wraz ze swoimi wychowawczyniami wysłuchali dziewiątego rozdziału książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Fragment przeczytała grupa dzieci z klasy 3c w składzie: Ola, Tosia, Zosia, Marcel, Wojtek, Janek oraz przygotowała zestaw pytań sprawdzających rozumienie tekstu. Aleksandra Karnas wykonała piękny plakat, promujący naszą akcję. W kolejnej części spotkania wystąpiła grupa uczniów z klasy 6c: Amelia, Kamila, Zuzia, Julia, Gracjan, Karol, którzy odczytali kilka wierszy Hanny Niewiadomskiej. Na koniec Olga i Szczepan z tej samej klasy zadawali zebranym pytania, dotyczące świata.

Uczniowie klas 4-8 czytali w sali gimnastycznej podczas długiej przerwy od 11.15 do 11.45. Chętni przychodzili ze swoją ulubioną książką i cichutko czytali. Do tej grupy dołączyły też dzieci z klas młodszych, które przyszły pochwalić się tym, co czytają. Każdy mógł zaprezentować do mikrofonu fragment swojej literatury. Kolejkę zapoczątkowała nauczycielka j. polskiego p. Monika Mączyńska, a za nią ustawiła się duża grupa uczniów z różnych klas.

Zliczając wszystkich czytających, wynik naszej szkoły wyniósł 475 osób, więcej niż w ubiegłym roku, za co serdecznie dziękujemy!