Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Apel tradycyjnie rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Chór szkolny oprócz hymnu zaprezentował się w piosence patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”. W duecie wystąpili K. Halko, K. Biela w utworze „Konstytucja 3 Maja”, Z. Jurasińska, A. Chyłek „Piosenka o fladze”. Solowe występy zaprezentowały także Ł. Telesz „To właśnie Polska”, Z. Flisak w piosence A. German „Być może gdzie indziej”, Z. Jurasińska „Jest takie miejsce”. Nie zabrakło także słowa mówionego w narracji N. Boczar, O. Szumierz z kl. Vb, O. Mazur, G. Łasia z kl. VIc, A. Koryto, K. Maziarza z kl. VIc, A. Ulanowskiej, O. Radonia z kl. 4a, K. Pudysz, Z. Marszałek z kl. VIc, oraz uczniów W. Bocek, O. Kępy, M. Wolańskiej, G. Gierula, K. Kota, A. Kędzierskiej. Na koniec akademii układ poloneza autorstwa p. A. Martowicz zaprezentowali uczniowie klasy 6a.

Apel przygotowany został przez p. L. Chomę, p. I. Kiełbasę, p. A. Bogusz p. J. Trybalskiego.
Polonez: p. A. Martowicz.
Dekoracja/nagłośnienie: p. E. Ciacha, p. M. Siekaniec. Fot. p. R. Telega

Akcja „Domki dla pszczół”

Uczniowie klasy IIIc wspólnie z wychowawczynią ,w ramach realizowanego przez klasę projektu „Czytam lekturki spod chmurki”, którego tegoroczne hasło to -Dobroczynność, wykonali domki dla dzikich pszczół i rozwiesili je w szkolnym ogrodzie .