Światowy Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Uczniowie klasy Ia oraz Ib przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Dzieci degustowały przetwory wykonane z jabłek, a także samodzielnie robiły sałatki owocowe. Nie zabrakło zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych z użyciem jabłek. Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi owocami.