#Szkoła pamięta

Już po raz 5 uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki SZKOŁA PAMIĘTA”. 505 uczniów i ich wychowawcy przyłączyło się do corocznej akcji. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Od 16 października Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę białych i czerwonych kwiatów do patriotycznych wiązanek oraz zniczy. Następnie uczniowie wraz z opiekunką p. Lucyną Chomą porządkowali groby zasłużonych i bezimiennych bohaterów na dynowskim cmentarzu. Uczniowie wykonali 6 wieńców w barwach biało-czerwonych, a następnie złożyli na grobach 26 października wraz z opiekunką p. Alicją Siekaniec. Na końcu zapalono znicze zebrane podczas zbiórki. Dziękujemy wszystkim , którzy aktywnie przyłączyli się do szlachetnej akcji!