Czytasz? Czytaj!

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w bibliotece szkolnej zrodził się pomysł przedstawienia promującego czytanie. Na początku uczniowie klasy 6c przeczytali z podziałem na role wiersze Hanny Niewiadomskiej. Następnie wystąpili w przedstawieniu, w którym zapalony fan gier komputerowych nie może zrozumieć, dlaczego wszyscy w domu czytają. Jego nastawienie zmienia się, kiedy kurier przywozi przesyłkę, zawierającą książki o najpopularniejszej grze internetowej. W drugiej części wystąpili uczniowie klasy 3a, 3b i 3c, wcielając się w reprezentantów różnych zawodów. Każdy ustawiony w najdłuższej kolejce do biblioteki, aby oddać lub wypożyczyć książkę. Te niebywałe wydarzenie dla naszego miasta relacjonuje dziennikarka Lena z 3b, przepytując wszystkich po kolei, po co przybyli. Na końcu bibliotekarka odczytała wiersz J. Brzechwy „Katar”, zmuszając publiczność klasy 1-3 do powtarzania refrenu „A psik”.