Wielkanocne warsztaty

Kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki… to tylko niektóre z techniki zdobienia pisanek. Ta wspaniała tradycja wielkanocna otwiera wachlarz możliwości twórczych.

W dniu 15 marca uczniowie klasy 2c rozpoczęli przygotowania do zbliżających się świąt. Pod okiem p. Ewy Czyżowskiej w pracowni” Wierzbinowe Cuda” przygotowali własne pisanki. Technika ich dekoracji zaskakiwała swą oryginalnością a także wymagała niezwykłej koncentracji. Haft krzyżykowy wykonywany w pięknie dobranej kolorystyce decydował o wyjątkowości powstałych prac.

Dzień matematyki

Matematyka jest wszędzie. To fakt, o którym przekonuje nas nasza codzienność. W naszym życiu liczymy, mierzymy, ważymy, szacujemy a także wykorzystujemy wiele geometrycznych faktów. Dlatego tak ważnym jest aby od najmłodszych lat zaprzyjaźnić się z matematyką.

W dniu 12 marca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w organizowanym dla nich, w ramach obchodów 10 Dnia Matematyki turnieju matematycznym. W sposób szczególny kierowany był on do uczniów nie prezentujących zainteresowań matematycznych. Jego głównym celem było zaprezentowanie uczniom czerpania radości z matematyki.